Jak vypadat dobře bez podprsenky?

V posledních letech se nošení podprsenky stalo volbou, nikoliv povinností. Ať už je tvým důvodem pohodlí, zdravotní přínosy nebo prostě preference, existuje mnoho způsobů, jak vypadat skvěle i bez podprsenky. Klíčové je vědět, co nosit bez podprsenky a jak vybrat správné kousky pro tvou velikost poprsí. Máme pro tebe několik tipů, které v Erika Fashion využíváme nejen při focení nových kolekcí, ale také v běžném životě. 

foto: Pexels

Jak a čím nahradit podprsenku

Pokud se rozhodneš podprsenku jako takovou ze svého každodenního šatníku vynechat, ale stále nějakou potřebnou podporu a komfort chceš, tady je několik skvělých alternativ:

Bralette

Bralette alias braletka, je lehká, často nevyztužená podprsenka, která poskytuje jemnou podporu. Je ideální pro menší až středně velká poprsí a je dostupná v různých stylech a materiálech, od krajky až po bavlnu. Braletky jsou pohodlné a často designově velmi atraktivní, což je činí skvělou volbou pro každodenní nošení, i když se stále jedná o druh podprsenky.

Sportovní podprsenka

Sportovní podprsenky jsou navrženy tak, aby poskytovaly maximální podporu během fyzické aktivity, což je činí skvělou alternativou pro nošení i v běžném životě, zvláště pokud preferuješ vyšší úroveň podpory. Jsou dostupné v různých úrovních komprese a jsou vhodné pro různé velikosti poprsí.

foto: Pexels

Top s všitou podprsenkou

Topy s všitou podprsenkou, která poskytuje podporu a tvar bez potřeby dalšího prádla, jsou další možností pro podporu poprsí. Tyto topy jsou ideální pro volnočasové aktivity nebo jako spodní vrstva pod volnějšími oděvy.

foto: Erika Fashion

Nálepky na bradavky 

Nálepky na bradavky jsou skvělou volbou pro situace, kdy chceš zabránit viditelnosti bradavek pod oblečením, ale nechceš nosit podprsenku. Jsou dostupné v různých materiálech a barvách a poskytují diskrétní řešení pro jakýkoliv outfit.

foto: Astratex

Lepící podprsenky a pásky

Lepící podprsenky jsou navrženy tak, aby poskytovaly podporu a tvar bez ramínek a zadních pásků. Jsou ideální pro outfity s otevřenými zády nebo hlubokými výstřihy. Tyto podprsenky jsou dostupné v různých tvarech a velikostech a často jsou opakovaně použitelné. Stejně jako pásky, kterými lze vytvarovat poprsí do požadovaného tvaru a plně se tak přizpůsobit outfitu, ve kterém by podprsenka byla vidět.

foto: Astratex

Co nosit bez podprsenky

Top s vnitřní podporou. Pokud máš ráda extra podporu, ale chceš se vyhnout klasické podprsence, zvol topy s vestavěnou podporou. Tyto topy mají často všitou podprsenku nebo elastický pruh, který poskytuje dostatečnou podporu a tvar.

foto: Erika Fashion

Volné haleny a oversized trička. Volné a oversized kousky jsou skvělou volbou, pokud chceš vypadat stylově a zároveň se cítit pohodlně. Vzdušné materiály a volný střih zamaskují spoustu věcí a navíc dodají tvému outfitu moderní styl.

Materiály s texturou. Výběr správného materiálu je klíčový. Texturované látky, jako je pletenina nebo krajka, poskytují přirozený vzhled a mohou zamaskovat jakékoliv obrysy nebo je naopak podtrhnout. 

Kombinézy a šaty s pevnými strukturami. Kombinézy a šaty z pevných materiálů, jako je denim nebo silnější bavlna, poskytují podporu a tvar i bez podprsenky. Navíc dodávají elegantní a trendy vzhled. 

foto: Pexels