BLOG

blog_cz

Trendy jarní bundy

Trendy jarní bundy

 

Teploměr nám na chvilku ukazoval příjemné jarní teploty. Nenechte se ale zmást. Na to pravé jaro si budeme muset ještě chvilku počkat. Pokud jste se již pustila do třídění šatníku a tu zimní část plnou kabátů a teplých péřovek, chcete konečně schovat, tak v té jarní by letos měly být v popředí prošívané bundy a vesty, klasický trenchcoat, oversize saka a hlavně košilové bundy. Našli jsme pro vás několik kousků, které vám budou tuto sezónu dělat příjemnou společnost. 

Shacket

Trochu košile - trochu bunda. Dokonalá jarní vrstva do mrazivého rána a dlouhých večerů. Nebojte se přehodit ji přes basic bílé tričko, košili nebo květinové šaty.

 Shakets

Zdroj fotografií: Erikafashion.cz

Prošívané bundy

Zimní puffer kabát nebo bunda, ale v odlehčené verzi. Zkuste sáhnout v tomto případě nejen po dlouhé či kratší variantě, ale také prošívané vestě.

 Prošívané bundy

Zdroj fotografií: Erikafashion.cz

Kůže a koženka

Koženou bundu, sako nebo křivák asi jen tak nic nepřekoná. Klasika! Bude vždy vypadat skvěle v kombinaci s oblíbenými džínami, ale i s romantickými šaty. Je jen na vás, jakou budete mít zrovna náladu.

 Koženka

Zdroj fotografií: Erikafashion.cz

Trocha tepla

Aprílové počasí je nevyzpytatelné, a tak se stane, že některé dny je potřeba něco, co nás stále dokáže zahřát a ještě ochránit před deštěm nebo sněhem. Camel barva je barvou nadčasovou. Jen těžko si vybavíte jinou ve spojitosti s klasickým trenčkotem. Každopádně my bychom se nebáli i výraznějších barev pro jarní sezónu.

Kabáty

Zdroj fotografií: Erikafashion.cz

Denim on denim

Zkuste k tradiční truckerce pořídit i další denimový kousek. Indigo barva, delší střih. Možná se vám bude zdát lehce neforemná, ale jednoduše ji tak doladíte s více neformálními a svěžími kousky.

Denim on denim

 Zdroj fotografií: Erikafashion.cz

 

Autor: Nikola Knížková @nikolaknizkova

Ponožky v sandálech?! 6 tipů jak je nosit a vypadat stylově

Ponožky v sandálech?! 6 tipů jak je nosit a vypadat stylově

Stejně jako kočičí podpatky, ledvinky nebo kroksy i párování ponožek a sandálů se pomalu dostalo do módy. Nyní je tato kombinace ztělesněním pohodlí. Kdysi móda našich turistických tatínků, teď se dostává i k mladším generacím. Přehlídkové mola SS20 odrážely tento trend, do akce ponožky v sandálech se zapojili všichni od Burberry po Fendi a Gucci. Ponožky - ať už jsou ručně pletené, vázankové, šachovnicové nebo pruhované, nebojte se je nosit a vyjít z vaší komfortní zóny. Podívejte se jak se ponožky dají kombinovat stylově.

gigi-hadid-attends-the-wardrobe-nyc-launch-of-release-04-news-photo-1162649167-1563959252

Zdroj fotografie: Pinterest.com

Gigi Hadid spojila své sandály Valentino Birkenstock s černými ponožkami, cyklistickými kraťasy a džínovinou, což dokazuje, že existuje příležitostný způsob, jak tento trend nosit.

Bright-yellow-socks-with-Mai-Piu-Senza-strappy-sandals-trend-the-kooples-tuxedo-dress-balenciaga-2017-sunglasses-conceptual-editorial-outfit-ideas-thefashioncuisine-1

Zdroj fotografie: Pinterest.com

Vše, co potřebujete, je otevřená mysl, pár jasných ponožek a elegantní boty. Třeba páskové sandály k těmto zářivě žlutým ponožkám?… klasika se změnila v excentrický výraz. Vždy byste však měli mít na paměti, že klíčem k tomuto trendu je věnovat pozornost celkovému vzhledu. 

gilda-ambrosio-is-seen-outside-versace-during-the-milan-news-photo-1156171424-1563961364

Zdroj fotografie: Pinterest.com

Co tak atletický nádech tohoto stylu výběrem sportovních ponožek s úzkými štíhlými stilettos? Nezapomeňte přidat pár trendů jako oversize sako a crop top.

guest-wearing-net-socks-is-seen-outside-miu-miu-during-news-photo-1044999552-1563961852

Zdroj fotografie: Pinterest.com

Co tak klasika? Spojení kancelářské módy se stylem ponožek může být zajímavé. Vyzkoušejte lodičky s podkolenkami a kombinujte se sukní střední délky.

unnamed (4)_1

Zdroj fotografie: Pinterest.com

Gucci zabodoval, když na přehlídkových molech vytáhl podkolenky s jeho logem. Sarah Jessica Parker ví jak tento trend zužitkovat. Co říkáte?

unnamed (3)_1

Zdroj fotografie: Pinterest.com

Když se přece jen necítíte na ponožky v sandálech můžete vyzkoušet barevné punčochy a vytvořit tak nápadný color blocking.

 

Tak co? Který look Vás oslovil, pokud vůbec?

 

Autor: @maria.mihac 

Odhalte fascinující život slavné Coco Chanel

Odhalte fascinující život slavné Coco Chanel

Coco nepochybně vytvořila tolik ikonických módních trendů, jako málokdo. Například little black dress, ikonický tvídový kostým Chanel, dlouhé perlové náhrdelníky, mašle, zavedla štíhlou dámskou siluetu. Ženy začaly kvůli ní hubnout, aby si mohly dovolit nosit její módu. Osvobodila ženy od korzetů a přinesla do módy více volnosti. Vytvořila parfém, který se prodává dodnes Chanel No.5. Dokonce, když jí na jihu Francie opálilo slunce pokožku, ženy ji začaly kopírovat i v tomto směru. Ona se později slunci bránila a propagovala pokožku bez opálení. Jaký byl život Coco Chanel?

Coco Chanel neměla lehký život

Coco se nenarodila do bohaté rodiny, dětství prožila v sirotčinci a tam, kde byla se vypracovala sama. Možná s pomocí pár vlivných přátel, ale i tak, je obdivuhodné, kolik síly a námahy ji stálo vypracovat tak úspěšný podnik a zaměstnávat tisíce lidí. A za tím vším stály jen dvě vlastnosti: její cílevědomost a síla.

V 18 letech odešla Gabrielle Chanel ze sirotčince a začala pracovat jako asistentka prodeje v obchodě Maison Grampayre v Moulins. Současně pracovala jako zpěvačka v kavárně. Právě tam zpívala jednu z jejích oblíbených písní "Qui qu'a vu Coco?" a zřejmě podle ní získala svou legendární přezdívku Coco.

Právě jako zpěvačka v Moulins měla možnost poznat se s předními představiteli módy, jako například s Étiennem de Balsan, synem podnikatele v textilním průmyslu, který jí pozval, aby se přestěhovala do zámku v Royallieu. Po šestiletém vztahu se Étienne stal nejen romantickým partnerem, ale také jejím prvním finančníkem.

4f9cf07a7ba629cf4dacfa0e65726786

Zdroj fotografie: Pinterest.com

Coco začala s uměleckou tvorbou klobouků

Coco se nejprve věnovala výrobě klobouků. Ženy ve společnosti šlechtické rodiny de Balsan si začali brzy všímat její umělecké pokrývky hlavy. Její výtvory se rychle staly velmi vyhledávanými a přiměly ji přestěhovat se do Paříže v roce 1908 a poté do Deauville v roce 1914, aby si otevřela první obchod. Krátce po otevření jejího prvního obchodu došlo v roce 1916 k otevření módního showroomu v Biarritzu. Její rychlý nástup na výsluní byl způsoben kontrastní povahou jejích návrhů s tehdejší populární módou, která byla stále úzce spjata s tradičními a pomalu zastaralými kousky: korzetem a krinolínou.

Právě ty se stále více se považovaly za nezdravé. A hlavně ženám, které postupně začaly nahrazovat mužské povolání byly korzety a krinolíny při výkonu práce obtíží. Chanel tak proti proudu tehdejší módy začala nabízet sportovní siluety s jednoduchými a měkkými liniemi, které odpovídaly tomu, co se stalo novým trendem počátku století.

Ženy začaly hubnout aby si mohli dovolit modely značky Chanel. Nová silueta obsahovala i krátké vlasy a sportovní a praktický styling. Pohrávala si s prvky pánské módy a jejich zakomponováním do lady-stylu. K tomu patřilo i pyžamo převzaté z mužského šatníku. V roce 1916 angažovala svou krásnou sestřenici Adrienne jako modelku, aby předvedla svůj progresivní androgynní styl před očima aristokratické smetánky ještě pokryté korzety a frigidními obleky.

Velký úspěch se dostavil a Coco obsadila hlavní město módy

Počínaje rokem 1921, Coco obsadila na několik let luxusní adresu na rue Cambon č. 27, 29 a 31. (Nedaleko hotelu Ritz, kde bydlela.) Je to již mýtická adresa, na níž se vyskytuje dům Chanel dodnes. V té době již vlastnila mimo jiné továrny na látky v Normandii a fúzovala se značkou "Bourjois" aby spolu obchodně šířily slavné parfémy. Její vztahy s muži jí poskytly inspiraci na tvorbu modelů, například ve slovanském looku díky její milostnému vztahu s velkovévodou Dmitrijem Pavloviče Romanovem, bratrancem posledního ruského cara v exilu. Tento její milenec inspiroval i tvar flakonu parfému Chanel N ° 5 v podobě tehdejší láhve ruské vodky.

V roce 1927 si dala postavit dům v Roquebrune-Cap-Martin, který nazvala La Pausa. Přijímala v něm vévody z Westminsteru, Jeana Cocteaua, Pierre Reverdyho, Paula Iribe, Salvadora Dalího, Luchina Viscontiho. Část domu znovu postavili a umístili v "Dallas Museum of Arts".

745f0154db67b61ff2b5a124d61c3c73

Zdroj fotografie: Pinterest.com

 

Coco měla milenecký vztah s nacistickým důstojníkem 

Během druhé světové války bydlela v hotelu Ritz spolu s milencem Hansem Gunther von Dincklage, důstojníkem tajné služby SS. Ritz byl obsazen velením SS a tajnou službou Třetí říše. Měli spolu milenecký vztah, během kterého se Chanel pustila do organizování rozhovorů o separátním míru mezi Třetí říší a Velkou Británií. Operace s kódem "Modelhut" neuspěla. Chanel doufala, že její staré vztahy s Winstonem Churchillem navázané přes vévody z Westminsteru dopomohou k sjednání separátního míru. 

V září 1944, Coco Chanel šla před "očistnou komisi", brzy ale byla propuštěna bez obvinění. Krátkou dobu byla i ve vězení. Rozhodla se tedy uprchnout do Švýcarska. Pobývala v Lausanne na břehu jezera Léman. Chodila se udržovat na kliniku Valmont a bylo ji možné setkat v čajovně "Steffen" v Montreux, v místě setkání mnoha celebrit. Její exil trval deset let, jeho část strávila s Gunther von Dincklage. Walteru Schellenbergovi, šéfovi tajné služby Německa zaplatila nemalou částku za to, že se o ní nezmínil ve svých pamětech, které publikoval po II. světové válce. V té době se vlády v haute couture ujal Christian Dior, který prosazoval staženou siluetu opět s korzetem. Chanel byla pohoršena. Celá její práce pro osvobození ženského těla vyšla vniveč.

d101cdba41c65db9b41eff90168dee17

Zdroj fotografie: Pinterest.com 

Návrat do Paříže

Ve věku 71 let se Coco vrací do Paříže. Svou činnost obnovuje vytvořením kolekce oděvů, které byly přijaty špatně, protože byly protikladem Diorova stylu. Odstranila objemné nabírané části, čímž použila už jednou úspěšný styl po první světové válce. Kreovala šaty jednoduché a na tělo, androgynní siluetu v rafinovaných oblecích. Tvídový kostým, jehož vesta se čtyřmi kapsami je ozdobena bižuterními knoflíky a lemovkou, doplněný hedvábnou halenkou z téhož materiálu jako podšívka, dvoubarevné boty a kabelku prošívanou do formy kára se zlatým řetízkem. Tato "silueta Chanel" se stala světovou klasikou a vydržela dodnes. Její styl je kopírován všude po světě. Oblékala herečky jako Romy Schneider. Jackie Kennedy měla oblečený růžový kostým Chanel během atentátu na jejího manžela J. F. Kennedyho.

41b572f32e878b88575919dbeede78e5

Zdroj fotografie: Pinterest.com 

Coco měla možnost vdát se za bohatého muže a žít život plný přepychu. To se ale neslučovalo s její umíněnou povahou a odvážným snem. Svým příkladem vlastně darovala ženám svobodu. I ony se podle jejího vzoru mohly stát úspěšnými obchodnicemi. Ukázala ženám, že mají svobodu volby i ve světě, který tehdy patřil mužom. Coco upřednostnila kariéru před soukromým životem. Přežila mnoho románků i velkou nenaplnenou lásku. Coco ukončila svou kariéru v období přicházejícího hippies se slovy: "Móda má sestupovat do ulice, ne z ní vycházet. ". Zemřela oblečená v jejím ikonickém kostýmu ve svém apartmá v hotelu Ritz. Její vize módy ale žije dodnes.

Autor: @maria.mihac

Svůdné versus pohodlné. Kde koupit to správné spodní prádlo?

Svůdné versus pohodlné. Kde koupit to správné spodní prádlo?

Dobře padnoucí spodní prádlo je věc, kterou poznáte ihned po tom, co si ho obléknete. Pokud vám nebude sedět a vy se nebudete cítit dobře, věřte, že podobně bude vypadat celý váš den. A tak by to neměla být věc, kterou často tolik podceňujeme.

Je jen na vás zda zvolíte pohodlí a komfort nebo budete chtít být více ženská a svůdná. Anebo chcete od každého trochu? Máme pro vás několik tipů, kde koupit dobře padnoucí prádlo, ve kterém se budete cítit božsky.

Pohodlí za každé situace

Nemusí nutně znamenat, že pohodlí rovná se to, že budete ve sportovní podprsence, která už toho hodně pamatuje. Zkuste zvolit soupravu, která vám zajistí komfort a v případě, že se budete muset nečekaně svléknout, nebudete se stydět.

 1. Spodní prádlo

Zdroj fotografií: Zalando.cz

Romantický večer

Překvapení pro partnera nebo si jen libujete ve svůdném prádle plném krajek a detailů, které spíše více odhalují tělo, než zakrývají? Na tom ani tolik nezáleží, každopádně byste v tomto případě měla zabrousit do nabídky značky Bluebella. Výjimečná - přesně tak se budete v tomto spodním prádle budete cítit.

 2. Spodní prádlo - Bluebella

Zdroj fotografií: Bluebella.com

Od všeho trochu

Pokud budete hledat něco mezi tím. Tedy zlatou střední cestu. Trochu té svůdnosti a krajky, ale stále pohodlné spodní prádlo hodící se aktuálně nejen na nošení doma, ale také na romantické večery, pak zkuste zvolit některý z těchto tipů.

3. Spodní prádlo - H&M

 

Zdroj fotografií: HM.com

Autor: Nikola Knížková @nikolaknizkova

Pusťte jaro do svého šatníku!

Pusťte jaro do svého šatníku

Jaro a první sluneční paprsky dokáží s naším tělem a hlavně myslí velké zázraky. Vzhledem k situaci zrovna nemáme příliš možností, jak si všechny tyhle pozitivní věci vychutnávat, ale věříme v lepší zítřky a nenecháme si vzít dobrou náladu. 

Pokud začínáte na jaře s úklidem vašeho šatníku, tak věříme, že se příval dobré nálady jen znásobí. My jsme pro vás dali dohromady několik tipů na jarní kousky, které by neměly chybět ve vašem šatníku.

 

Tenisky jsou základ

Dlouhé procházky se stávají naší oblíbenou aktivitou, tak ať jsme na ni také připraveni. Jaro a nové tenisky k sobě prostě patří. 

 

Tenisky

Zdroj fotografií: Pinterest.com a Erikafashion.cz

 

Trendy kostkovaná košile

Trend, který nás stále baví. Pokud jste mu na podzim nepodlehla, věříme, že letošní jaro nebudete chtít nosit nic jiného. Skvěle vypadá v kombinaci s džínami i koženými kalhotami, doplňte oblíbenými teniskami a vyražte na procházku.

 

Kostkované kabáty

Zdroj fotografií: Erikafashion.cz

 

 

Tepláková souprava

Rok se s rokem sešel a určitě spousta z nás se teplákové soupravě vyhýbala a stále ji považovala za domácí uniformu, která nesmí z domu ven. Dnes ji ovšem vidíme i v kolekcích těch nejzvučnějších jmen módních domů. Pohodlí dostalo úplně jiný rozměr a proniklo i tam, kde bychom ho až tolik nečekali.

 

Tepláková souprava

Zdroj fotografií: Pinterest.com a Erikafashion.cz

 

 

Péřová vesta

Podobně jako z teplákové soupravy, tak i z péřové vesty se stal kousek, který už nenosíme jen do přírody a není to ten symbol outdooru. Naopak. Aktuálně jeden z těch street stylových kousků, který uvidíte v kombinaci s koženým křivákem nebo trenčkotem.

 

Vesty

Zdroj fotografií: Erikafashion.cz

 

 

 

Loafers jako obuv roku 2021

Prada manie černých kožených loafers pronikla i do ostatních kolekcí a udělala z těchto bot - boty roku 2021. Pokud si chcete užít trochu pohodlí a vyladit váš outfit k dokonalosti, rozhodně se po nějakých porozhlédněte. Ať už zvolíte šaty, dámský kostým nebo jen džíny mokasíny budou tím pravým.

 

Mokasíny

Zdroj fotografií: Pinterest.com a Erikafashion.cz

 

 

Autor: Nikola Knížková @nikolaknizkova

5 tipů jak na jarní detox a očistu těla

5 tipů jak na jarní detox a očistu těla

Pojem detox či detoxikace organismu znamená očistu organismu od škodlivých látek. Zvláště začátkem jara se objevují "zázračné" detoxikační diety, po kterých budeme zdravější, štíhlejší a hezčí. Některé detoxikační tipy zaručují posílení imunity, restart organismu a příval energie. V otázce detoxikace organismu bychom se však měli řídit především zdravým selským rozumem. Pokud chceme pevné zdraví, stačí dodržovat několik pravidel, a to nejen na jaře, ale po celý rok. 

Vhodný čas

Detox byste neměli začínat v době svátků. Nejlepší doba je před Velikonocemi, kdy má člověk čas a nic ho neláká. Očistu byste měli držet alespoň dva týdny. Dopřejte si pomalejší, ale o to účinnější detox. Dvou až třídenní pití vody a vynechání stravy vám pouze vyčistí střeva. Detox by měl trvat mnohem déle, abyste dosáhli i buněčnou očistu a zbavili tělo toxinů.

Pitný režim  

V první řadě dbejte na to, abyste v průběhu detoxu pili zvýšené množství tekutin oproti běžnému pitnému režimu. Denně byste tak měli vypít 2-4 litry tekutin, aby tělo odplavilo toxiny. Snažte se omezit kávu, má dehydratační účinky. Vyzkoušejte například oblíbený zelený čaj Matcha. Je plný antioxidantů, vitamínů a minerálních látek.

2709b266e96f1480e8bc6786136cd4d0

Zdroj: Pinterest.com

Detox i pro vaši lednici

Udělejte si pořádek v chladničce a zbavte se jídla, které by vás mohlo lákat a poškodilo by zdravou myšlenku detoxu. Měli byste přejít na nezpracované potraviny, které uvolňují energii a způsobí čištění a regeneraci buněk. Trávení zpracovaného jídla vyžaduje hodně energie, protože tělo je bombardovány konzervanty, přísadami a chemikáliemi. 

Sportem ke zdraví

Netřeba zapomínat, že očista má být přiměřená, nesmí organismus vyčerpávat. Zjednodušeně řečeno, jde o odlehčení trávicího traktu na několik dní, zásobování těla tekutinami a potravinami, které bioaktivně ovlivňují funkce orgánů. Sporty volte pomalejší, klidnější, například jógu, rychlou chůzi a domácí cvičení. Nezačínejte běhat, to si nechte na období po detoxu. Očista těla by měla být i očistou mysli a navodit klid. Tělu pomůžete očistit se, pokud si odepřete alkohol, cigarety a snížíte příjem kofeinu.

9aa4f2a45a9b2236101e774aed38fbe1

Zdroj: Pinterest.com

Chutné nápoje smoothies

Na očistu střev vyzkoušejte populární smoothies. Chutné nápoje připravené z ovoce, zeleniny nebo jejich kombinací a dalších ingrediencí (např. Kokosová voda, mandlové mléko, semena, javorový sirup, bylinky), jsou ve srovnání s tradičními ovocnými nebo zeleninovými šťávami nejen chutnější, ale také výživnější. Obsahují například mnohem více vlákniny než šťávy. Právě vláknina hraje při očistě střev podstatnou roli. Pokud do nich přidáte některé druhy semínek (chia, lněné, konopné), posílíte jejich detoxikační účinek.

5b81c3bb26939174fff0154f24454a17

Zdroj: Pinterest.com

Nezapomínejte na pravidelné a zdravé stravování. Nejen nápoje ze zeleniny a ovoce, ale i teplé jídlo a chutně připravené zeleninové saláty vám dodají energii. Odstraňte všechny potraviny, které mohou působit jako alergeny. Jsou to všechny mléčné výrobky, sója, lepek a obilí, rafinované potraviny jako cukr a bílá mouka, některé druhy masa, vejce, ořechy a škrobová zelenina, což jsou brambory a kukuřice. Postupně zařaďte i obiloviny jako pohanka, jáhly, bulgur a zdravé tuky jako kvalitní olivový olej, avokádo, až později i ořechy a ryby.  

Připravte se na nepříjemné vedlejší účinky. Tělo a mysl se detoxikují společně. Několik dní poté, co začnete detox, očekávejte, že budete cítit únavu, letargii, objeví se bolest hlavy. Časté je také větší pocení, zapáchající dech či střevní potíže. Nežádoucí účinky zmírníte velkým množstvím vody a bylinného čaje. Myslete přitom na to, že tyto vedlejší účinky jsou jen dočasné a v konečném důsledku vám detox přinese jen samá pozitiva.

 

Autor: @maria.mihac 

 

Módní trendy 2021: Jaké komplety budou na jaře hitem?

Módní trendy 2021: Jaké komplety budou na jaře hitem?

Sety a komplety jsou již skoro třetí rok velmi oblíbené hlavně kvůli své praktičnosti a estetičnosti. Není to tak dávno co na podzim roku 2020 Netflix představil seriál Emily in Paris. Hlavní hrdinka na sobě ukázala mnohé outfity z nichž jsme šli do kolen a mezi nimi i krásné tartanové či květované komplety. 

Kárované buklé sety

Kostka, káro, tartan ... tyto vzory se v zimě dostali opět do módy v podobě různých kabátů a na jaře se proměnili do krásných pastelových blejzrů a sukní. Kárované buklé na jaké jsme zvyklé na přehlídkách Chanel se staly hitem a obchodní řetězce je začaly ve velkém produkovat. Kratší mini sukně se zkráceným dvouřadovým překříženým sakem, nebo midi buklé sukně jsou na jaře velmi vítané. Samozřejmě, jak jinak v pastelových barvách, tak typických pro toto roční období.

IMG_6020

Zdroj: Pinterest.com

Pohodlná elegance

Klasické kostýmy, jaké jsme dosud znali, se na přehlídkách stále objevují, ale tato doba prahne po pohodlnosti, proto se toto jaro dostávají do popředí elegantní cigaretové kalhoty s vysokým pasem a délkou po kotníky. K nim můžete doladit buď sako nebo pohodlný top. Opět jsou trendy pastelové barvy, hlavně žlutá, baby modrá, pastelově růžová. Z neutrálních barev je to hlavně barva roku šedá, béžová, nebo opět bílá a smetanová. K nim jsou moderní pohodlné mokasíny z broušené kůže nebo sandálky s otevřenou hranatou či špičatou špičkou.

IMG_6023

Zdroj: Pinterest.com

Pletené komplety

Jak v zimě, tak i na jaře jsou stále v kurzu. Pohodlné pletené komplety, ve kterých můžete pracovat z domu, nosit k nim bílé tenisky a popřípadě vyběhnout ven. Hlavní heslo je pohodlnost a minimalismus. Ten se ani nyní nevytrácí, ale naopak, stále si získává na popularitě. Velmi moderní je maxi košile pod mikinu nebo svetr. Ať je pěkně vidět!

IMG_6022

Zdroj: Erikafashion.cz

Který styl je vám nejbližší? 

 

Autor: @maria.mihac 

Seznamte se s barvami roku! Žlutá a šedá mají navodit pocit naděje.

Seznamte se s barvami roku! Žlutá a šedá mají navodit pocit naděje.

Společnost Pantone v prosinci odhalila, že Illuminating - jasně žlutý odstín - a Ultimate Gray jsou jejími barvami roku 2021, přičemž obě synchronně představují jednotu, stabilitu a naději. Největší barevné trendy roku 2021 jsou tak vodítkem z posledního bouřlivého roku a dávají lidem pocit naděje, optimismu a osvěžení, které mnozí hledají.

81e22d9a5a247c4442a6ee25bff9f2c3

Zdroj: Pantone

Největší barevné trendy roku 2021

Jasně žlutá a Ultimate Grey jsou barvy Pantone roku 2021. 

"Je to ambiciózní," řekla výkonná ředitelka Pantone, Leatrice Eisemanová. "Ještě tam nejsme, ale snažíme se o to." Snažíme se tam dostat. Když se šedé mraky rozptýlí, uvidíme sluneční svit. “

Žlutý odstín Illuminating dokáže lidi naplnit optimismem, energii, nadějí a tyto pocity v současné korona době skutečně potřebujeme. Šedá Ultimate Gray v nás zas vyvolává pocity, které jsou založeny na pevných a spolehlivých základech. Vyjadřuje vyrovnanost, stálost a odolnost. Praktická a stálá, a zároveň hravá a optimistická, taková je kombinace, která určí trend pro rok 2021 nejen v oblasti interiérového designu, ale také v oblasti módy a v dalších odvětvích.

Další barevné trendy v roce 2021 směřují k jasným a poutavým odstínům, jako jsou nedávné předpovědi Pantone na podzim 2021, mezi něž patří například Burnt Coral - koralovo červená barva, Raspberry Sorbet - zářivá růžová nebo French Blue - jasně modrá barva.

 abd55152e9ecbf03a365e396535de60d

Zdroj: Pinterest.com

Pastelové Jaro, zářivé léto…

Jak to na jaře bývá, i letos převládnou spíše jemné pastelové barvy, například jemně žlutá, světle šedá, jemně růžová, či lehké pastelové odstíny fialové. Další novinkou je i barva Cerulean. Je to směs světle modré, zelené a šedé. Všechny tyto světlé odstíny kombinujte se zemitými nude barvami, světle béžovou, smetanovou, bílou. V létě se barvy více rozzáří a žlutá bude více žlutá a kombinace červené, růžové, modré budou převládat.

unnamed (3)

Na jaře budou převládat pastelové a jemné odstíny. Zdroj: Pinterest.com

 unnamed (2)

I takhle bude vypadat léto, jasné a zářivé. Zdroj: Pinterest.com

Která barva vás oslovila nejvíce?

Autor: @maria.mihac

3 kroky pro jarní detox vašeho šatníku!

3 kroky pro jarní detox vašeho šatníku!

Jaro se pomalu, ale jistě blíží. Konečně shodíme zimní kabáty, tlusté svetry a pletené čepice. Naše šatníky potřebují očistu, tak jako naše tělo. Jak ale dopřát detox našemu šatníku? Ve skutečnosti na to stačí tři jednoduché kroky.

Detox šatníku? Proč ne!

Při detoxu těla potřebujeme hlavně tři věci. Pohyb, hodně vody a zdravou stravu. Odměnou je úleva organismu, pocit čistoty a nového začátku. V jakém prostředí žijeme nás velmi ovlivňuje. Příliš mnoho věcí v našem okolí nás může zbytečně psychicky zatěžovat. Chaos v šatníku je jedním z faktorů, které způsobují ženám každodenní frustraci. "Stojím před přeplněnou skříní a nemám si co obléci. Cítím se z toho nešťastná, protože nakupuji skoro každý měsíc a nikdy nemám co na sebe. Nemám s čím kombinovat oblečení ... " Našli jste se? Pokud ano, zřejmě váš šatník potřebuje jarní detox.

IMG_5700

Zdroj: Pinterest.com

Krok 1. Vyhoďte celý šatník ven!

A to doslova. Tak jako při tvorbě jakéhokoli šatníku, začínáme od píky. Vyhodit každou položku ze šatníku je důležité, abychom ho pořádně vytřeli od prachu, možná přeskladali police a uvědomili si velikost prostoru. Jak se říká "Méně je někdy více" zde platí stoprocentně.

Krok 2. Jako popelka, čočka k čočce ...

Z celé vyhozené kopy nyní vyberte zimní oblečení. Roztřiďte ho. Zničené, žmolkované dejte na charitu, kabáty do čistírny a uložte je na zimní spánek mimo vaší jarní části šatníku. Nemíchejte zimní kabáty, svetry, hrubé punčochy, zateplené legíny s jarním oblečením. Budete mít v tom chaos.

IMG_5694

Zdroj: Pinterest.com

Nyní vyberte věci, které jsou vaše oblíbené, které rády nosíte. Oblečení, které se dá nosit v jarním období. Postupně ho ukládejte do šatníku, podle druhů nebo podle barev. Je to na vás. Pokud nerady skládáte, dokupte si věšáky. Nenuťte se skládat komínky, nebude vám to fungovat dlouhodobě. Šatník přizpůsobte sobě, aby byl funkční. Není naškodu dokoupit si náhradní police, košíky na spodní prádlo, či různé organizéry.

Krok 3. Doplňte si šatník

Nyní máte v šatníku vaši oblíbenou sukni, jeansy, sako, mikinu ... Nechybí Vám něco? Většinou jsou to takové basic věci, jako bílá trička, jedna nová košile, klasické kalhoty. Tyto věci nosíme nejčastěji a proto se rychle opotřebují. Nebo možná nějaká barevná sukně. Jar miluje pastelové barvy, momentálně je jejich všude plno. Napište si seznam potřebného na papír! Když je budete hledat na netu ve vyhledávači nesklouznete do jiné kategorie, kterou momentálně nepotřebujete.

Wualááá! Je hotovo!

Čistý, vytříděný, uklizený šatník vám dodá jarní náladu. Ráno si ušetříte čas a budete mít přehledný šatník.

Přejeme vám příjemný jarní úklid!

 

Tým erikafashion.cz

 

Autor: @maria.mihac

Noste teplákovku stylově jako světoznámé influencerky!

Noste teplákovku stylově jako světoznámé influencerky! 

Vzali jsme si do parády pár světových influencerů a přinesli jsme vám žhavé teplákové trendy. Právě pohodlné domácí sety jsou i díky koroně od minulého roku na výsluní. Pojďte se s námi podívat a inspirovat se jak nosit teplákové soupravy stylově dle poslední módy.

Leonnie Hanne, 3 mil. followers

Leonie Hanne je německá fashion influencerka, která postuje nejnovější a nejluxusnější módní trendy. Často ji můžete vidět na fotkách v Paříži, Londýně nebo Hamburku. Na svém kontě má přes 3 miliony sledovatelů a za sebou spolupráce se zvučnými fashion značkami jako Chanel, Dior, Fendi, Givenchy, Swarovski ... Na fotografii nosí Leonie slavné Bottega Veneta boty, dlouhý černý oversize kabát a zelenou teplákovku .Hitem letošního roku je právě tato kontrastní kombinace elegance v podobě kabátu a pohodlné ležérní teplákovky s vyšší kotníkovou obuví. Všechny tyto módní vychytávky najdete i u nás na e-shopu!

IMG_4393

Zdroj fotografií: @leoniehanne , kabát, boty, teplákovka @erikafashion.cz

We are twinset, 205 tis. followers 

Dvojčata @wearetwinset, které milují pohodlnou a ležérní módu. Na jejich instagramovém profilu se to hemží teplákovými a fashion trendy. Jsou veselé, excentrické a mají styl! Tento outfit je kombinací oblíbeného Teddy Coat, pohodlné bavlněné soupravy a tenisek. Vše tón v tónu.

IMG_4403

Zdroj fotografií:@wearetwinset , www.erikafashion.cz  

Missmondo, 177 tis. followers

Missmondo nebo Laetitia Nimah Blume je italská fashion influencerka a modelka. Její dokonalý elegantní a nadčasový styl vyráží dech. Miluje nude barvy, spolupracuje se světoznámými značkami a neodolá ani nakupování nejnovějších módních trendů v Zaře. My jsme si vzali její ležérní look pod drobnohled a milujeme ho! Nadýchaná vestička, teplákovka ve stejně světlém tónu a již ikonická Bottega Veneta kabelka. Nechte se inspirovat tímto outfitem a pokud Vás zaujal, velmi podobné kousky najdete i u nás na e-shopu!

 IMG_4398

Zdroj fotografií: @mismondo , www.erikafashion.cz

 

Napište a sdílejte nám na našem Instagramu  @erikafashion.cz , jak teplákové soupravy nejraději nosíte vy.

 Těšíme se!

 

Autor: @maria.mihac