Seznamte se s barvami roku! Žlutá a šedá mají navodit pocit naděje.

Seznamte se s barvami roku! Žlutá a šedá mají navodit pocit naděje.

Společnost Pantone v prosinci odhalila, že Illuminating - jasně žlutý odstín - a Ultimate Gray jsou jejími barvami roku 2021, přičemž obě synchronně představují jednotu, stabilitu a naději. Největší barevné trendy roku 2021 jsou tak vodítkem z posledního bouřlivého roku a dávají lidem pocit naděje, optimismu a osvěžení, které mnozí hledají.

81e22d9a5a247c4442a6ee25bff9f2c3

Zdroj: Pantone

Největší barevné trendy roku 2021

Jasně žlutá a Ultimate Grey jsou barvy Pantone roku 2021. 

"Je to ambiciózní," řekla výkonná ředitelka Pantone, Leatrice Eisemanová. "Ještě tam nejsme, ale snažíme se o to." Snažíme se tam dostat. Když se šedé mraky rozptýlí, uvidíme sluneční svit. “

Žlutý odstín Illuminating dokáže lidi naplnit optimismem, energii, nadějí a tyto pocity v současné korona době skutečně potřebujeme. Šedá Ultimate Gray v nás zas vyvolává pocity, které jsou založeny na pevných a spolehlivých základech. Vyjadřuje vyrovnanost, stálost a odolnost. Praktická a stálá, a zároveň hravá a optimistická, taková je kombinace, která určí trend pro rok 2021 nejen v oblasti interiérového designu, ale také v oblasti módy a v dalších odvětvích.

Další barevné trendy v roce 2021 směřují k jasným a poutavým odstínům, jako jsou nedávné předpovědi Pantone na podzim 2021, mezi něž patří například Burnt Coral - koralovo červená barva, Raspberry Sorbet - zářivá růžová nebo French Blue - jasně modrá barva.

 abd55152e9ecbf03a365e396535de60d

Zdroj: Pinterest.com

Pastelové Jaro, zářivé léto…

Jak to na jaře bývá, i letos převládnou spíše jemné pastelové barvy, například jemně žlutá, světle šedá, jemně růžová, či lehké pastelové odstíny fialové. Další novinkou je i barva Cerulean. Je to směs světle modré, zelené a šedé. Všechny tyto světlé odstíny kombinujte se zemitými nude barvami, světle béžovou, smetanovou, bílou. V létě se barvy více rozzáří a žlutá bude více žlutá a kombinace červené, růžové, modré budou převládat.

unnamed (3)

Na jaře budou převládat pastelové a jemné odstíny. Zdroj: Pinterest.com

 unnamed (2)

I takhle bude vypadat léto, jasné a zářivé. Zdroj: Pinterest.com

Která barva vás oslovila nejvíce?

Autor: @maria.mihac

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení